خانه / اخبار / آزار و اذیت مسافران خانم با استفاده از پراید سرقتی

آزار و اذیت مسافران خانم با استفاده از پراید سرقتی

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا ؛ بیستم فروردین ماه امسال پرونده‌ای با موضوع سرقت مقرون به آزار و اذیت با شکایت خانمی جوان برای رسیدگی تخصصی از شعبه نهم بازپرسی دادسرای ۲۷ تهران تهران به اداره شانزدهم پلیس آگاهی ارجاع شد.

شاکی با حضور در اداره شانزدهم به کارآگاهان گفت: هجدهم فروردین ماه از میدان صادقیه به مقصد میدان پونک، سوار بر یک دستگاه خودروی پراید سفید رنگ به رانندگی مردی حدوداً ۳۵ ساله شدم؛ راننده پس از طی مسافتی ناگهان تغییر مسیر داده و در یکی از خیابانهای فرعی و خلوت با تهدید سلاح سرد، علاوه بر آزار و اذیت، اموالم را سرقت کرد و بلافاصله از محل گریخت. 

شاکی موفق به ثبت پلاک انتظامی خودرو نشده بود لذا کارآگاهان با شنیدن اظهارات شاکی راهی محل وقوع جرم شدند و در تحقیقات اولیه و بررسی‌های میدانی موفق شدند شماره پلاک خودروی متهم را به دست آورند و با رصدهای اطلاعی مشخص شد که خودرو پراید سرقتی بوده و در پانزدهم فروردین ماه از محله کن سرقت شده است.

در این بین، سه پرونده مشابه دیگری به همین شیوه به پلیس آگاهی ارجاع شد و شاکیان از همان راننده خودرو پراید اعلام شکایت کردند. 

با جمع‌بندی اطلاعات به دست آمده هویت واقعی مرد تبهکار به نام مهران؛ ۳۶ ساله که دارای سوابق کیفری در زمینه‌های سرقت منزل و خودرو در سالهای اخیر بوده است، شناسایی شد.

در ادامه تحقیقات پلیسی مخفیگاه مهران در حوالی خیابان ستارخان شناسایی و کارآگاهان موفق شدند با هماهنگی‌های قضائی، وی را در بیست و چهارم فروردین ماه در یک عملیات پلیسی در مخفیگاهش دستگیر کنند همچنین در بازرسی از مخفیگاه متهم، خودروی سواری پراید که متهم با آن اعمال مجرمانه‌اش را مرتکب شده بود، کشف شد.

متهم به همراه خودروی کشف شده به پلیس آگاهی انتقال یافت.

مهران همچنان منکر جرائم ارتکابی بود که پس از مواجهه حضوری با شاکیان دیگر چاره جز بیان حقیقت را نداشت و لب به اعتراف گشود.

مهران به کارآگاهان گفت: پس از سرقت خودروی پراید با نقشه پلیدی که در ذهنم داشتم، بانوان مسافر را از مبدأ میدان آزادی و میدان صادقیه سوار می‌کردم و پس از طی مسافتی تغییر مسیر داده و به خیابانهای خلوت می بردم، در یک فرصت مناسب با تهدید سلاح سرد نقشه خود را عملی کرده و پس از سرقت اموال آنها، متواری می‌شدم.

سرهنگ علی گودرزی؛ معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با تلاش شبانه‌روزی همکارانم در اداره شانزدهم و با عنایت به دستگیری مجرم سابقه‌دار و اعتراف به جرم خود و شناسایی چهار نفر از شاکیان، متهم با صدور قرار قانونی برای انجام تحقیقات تکمیلی و کشف جزئیات پرونده در اختیار این اداره قرار دارد.

انتهای پیام/

درباره ی admin

همچنین ببینید

فیلم| گرداندن تعدادی از اراذل شرق تهران

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ پیش از ظهر امروز تعدادی از اراذل و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *