خانه / اخبار / آغاز آزمایشی نقل و انتقال الکترونیکی وسایل‌نقلیه در چند روز آینده/ ۶۰ درصد جریمه‌ها دستی ثبت می‌‌شود

آغاز آزمایشی نقل و انتقال الکترونیکی وسایل‌نقلیه در چند روز آینده/ ۶۰ درصد جریمه‌ها دستی ثبت می‌‌شود

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار سید کمال هادیانفر در رزمایش ترافیکی تابستانه با عنوان “ارتقاء توان و تحرک عملیاتی پلیس راهور”، با بیان اینکه در راستای تقویت و تحرک پلیس راهور از سال ۹۸، اقدامات بسیار گسترده‌ای با حمایت دولت و فرمانده نیروی انتظامی انجام شده، اظهار کرد: بخشی از این اقدامات مربوط به توسعه خودروهای تاکتیکی پلیس راهور در ۱۱۱ گردنه برف‌گیر کشور بود که این خودروها در زمستان سال گذشته با تحرک بالا توانستند انجام وظیفه کنند.

رئیس پلیس راهور افزود: خودروهای گشت نامحسوس و آشکار پلیس راهور نیز در سال گذشته برای توسعه ناوگان در اختیار پلیس راهنمایی و رانندگی و راه کشور قرار گرفت، امسال نیز در راستای توسعه و تقویت، تحت عنوان رزمایش ارتقاء توان و تحرک عملیاتی پلیس راهور، یک هزار دستگاه خودرو به توان گشتی این پلیس در سراسر کشور اضافه خواهد شد.

وی تصریح کرد: اگر توسعه و تقویت در حوزه خودرویی سبک، موتورسیکلت و ناوگان سنگین پلیس راهور انجام شود، گسترش و آمایش در راه‌ها و شهرهای کشور از ۴۹ کیلومتر هر واحد گشت به ۳۷ واحد کاهش پیدا می‌کند و تحرک بیشتری در این بخش خواهیم داشت.

این مقام انتظامی درباره نقل و انتقال الکترونیکی خودرو نیز گفت: تحول سیستمی و هوشمندسازی،  یکی از اقدامات بسیار جدی و جزو پنج برنامه اصلی پلیس راهور و یکی از موضوعات ما در این راستا درباره هوشمندسازی، بحث نقل و انتقال هوشمند وسایل‌نقلیه است.

هادیانفر خاطرنشان کرد: نقل و انتقال وسایل‌نقلیه بر اساس ساختار پیش‌بینی شده برای آن، از همان ۱۵ سال قبل به صورت همان نقل و انتقال قدیمی انجام می‌شود، در شرایط جدید به زودی نقل و انتقل وسایل‌نقلیه را از فضای فیزیکی به بستر شبکه ملی اطلاعات انتقال می‌دهیم، بر این اساس خریدار و فروشنده با احراز هویت صورت گرفته از قبل، می‌توانند خدمات را دریافت و تمام پرداختها، دیون دولتی، جرائم و هزینه‌های پلاک را در این بستر پرداخت کنند فقط در نهایت بر اساس تأکید قانون، نصب پلاک در مراکز انجام خواهد شد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی متذکر شد: در واقع روند نقل و انتقال در مراکز، جدای از تحمیل هزینه، ۹۰ دقیقه زمان می‌برد و با روند جدید به ۱۵ دقیقه کاهش پیدا خواهد یعنی به نوعی ۸۵ درصد مراجعات مردم در این زمینه کاهش پیدا خواهد کرد.

وی افزود: این کار در چند روز آینده در تهران به صورت پایلوت اجرا و پس از رفع خطاهای احتمالی آن، به کل کشور تسری پیدا می‌کند.

این مقام انتظامی درباره حذف جریمه‌های کاغدی رانندگی نیز یادآور شد: از سال گذشته کار حذف جرائم کاغذی رانندگی را شروع کردیم، امروز با تحویل هزار دست‌افزار “سپهر” به همکاران پلیس راهور، پنج هزار و ۸۰۰ نفر از پرسنل ما در سراسر کشور با دست‌افزار و نه قبض اعمال قانون می‌کنند.

هادیانفر با بیان اینکه در حال حاضر تعداد کمی از پرسنل راهور، اعمال قانون را با قبض کاغذی انجام می‌دهند، بیان کرد: با آماده شدن دست‌افزارها، کار اعمال جریمه به صورت الکترونیکی انجام و تولید و پانچ اطلاعات قبوض کاغذی از پلیس راهور حذف می‌شود.

رئیس پلیس راهور عنوان کرد: اکنون حدود ۶۰ درصد پرسنل پلیس راهور از دست‌افزار سپهر استفاده می‌کنند و در این دست‌افزار اطلاعات دارنده گواهینامه، وسایل‌نقلیه، وسایل‌نقلیه مسروقه، معاینه فنی، بیمه وسیله‌نقلیه و اصالت وجود دارد.

انتهای پیام/

درباره ی admin

همچنین ببینید

فیلم| خاطرات تلخ و شیرین شغل آتش‌نشانی/ خواسته‌های آتش‌نشانان از مسئولان

به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا؛ روز هفتم مهر ۱۳۵۹، حین حمله هوایی دشمن بعثی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *