خانه / مجله خودرو / آغاز تولید پژو ۳۰۱ در ایران

آغاز تولید پژو ۳۰۱ در ایران

محمدرضا معتمد، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مشترک ایکاپ، در حاشیه بازدید از بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به تولید محصولات جدید پژو در ایران با نام‌های ۲۰۰۸، ۳۰۱ و ۲۰۸، از بررسی شرایط و احتمال ورود جدیدترین شاسی‌بلند پژو یعنی ۳۰۰۸ به ایران خبر داد و گفت:

پژو ۲۰۰۸ طبق برنامه‌ریزی‌های از پیش انجام‌شده در حال تولید و تحویل به مشتریان است. هدف ما از ابتدا رسیدن به میزان داخلی‌سازی حداقل ۴۰ درصد در سال اول بود که فکر می‌کنیم تا پایان سال این امر محقق خواهد شد. دیگر محصول پژو که به‌صورت وارداتی به بازار داخلی وارد شد، پژو ۵۰۸بود. اما پژو ۳۰۱ یکی دیگر از محصولات پژو است که تولید آزمایشی آن در هفته‌ی آینده آغاز خواهد شد و مانند پژو ۲۰۰۸ با هدف داخلی‌سازی ۴۰ درصدی و حتی بیشتر در شرکت ایکاپ به تولید خواهد رسید که در این زمینه منتظر دریافت تأییده از شرکت مورد اعتماد وزارت صنعت، معدن و تجارت هستیم.

پژو 301

وی در پاسخ به خبرنگاران درباره زمان احتمالی عرضه پژو ۳۰۱ به بازار داخلی، اظهار داشت:

فعلا این خودرو به‌صورت آزمایشی از هفته آینده تولید خواهد شد و با توجه به اینکه بیش از ۴۰ درصد داخلی‌سازی قطعات برای این خودرو انجام شده است، باید تست‌های به‌مراتب بیشتر و با‌دقت‌تری روی این خودرو انجام شود که این امر طبیعتا زمان‌بر خواهد بود.

پژو ۳۰۱

مدیرعامل ایکاپ همچنین درباره واردات برخی از محصولات پژو توسط این شرکت اظهار داشت:

از همان ابتدا برنامه‌ریزی و هدف ما تولید محصولات پرمتقاضی بود که دارای توجیه اقتصادی باشند. در همین راستا برخی از محصولات پژو را که تولید آن‌ها در داخل برای ما توجیه اقتصادی نداشت، به‌صورت واردات مستقیم روانه‌ی بازار کردیم. واردات در کنار تولید از جمله برنامه‌های مشترک ما با پژو است که از این طریق محصولات درجه اول جهانی را در اختیار مشتریان قرار می‌دهیم. حضور ما در بازه رقابتی خودروهای گران‌قیمت تنها برای ایجاد شرایط رقابتی بیشتر و افزایش حق انتخاب برای مشتریان است و تولید این دست خودروها به هیچ وجه در داخل منطقی نیست.

peugeot 301 پژو ۳۰۱

معتمد از وجود هیجان در بازار برای خودروی پژو ۲۰۰۸ گفت و همین امر را دلیل اصلی تفاوت فاحش قیمت این خودرو از در کارخانه تا بازار دانست. به اعتقاد وی پژو ۲۰۰۸ برای بازار داخلی بسیار باارزش است و به همین دلیل تقاضا برای این خودرو همواره بالا خواهد بود. وی در ادامه افزود:

درباره قیمت واقعی پژو ۲۰۰۸ باید این خودرو را با دیگر محصولات موجود در بازار در بازه قیمتی ۸۰ تا ۱۳۰ میلیون تومان مقایسه کرد. باید منتظر ماند تا هیجان ناشی از ورود این خودرو به بازار از بین رود و قیمت واقعی آن در بازار مشخص خواهد شد. شرکت ایکاپ مرداد ۹۵ تأسیس و شهریور امسال اولین محصول این شرکت یعنی پژو ۲۰۰۸ تحویل متقاضیان شد. توجه داشته باشید که تولید این خودرو در ایران با رعایت تمام قوانین و استانداردهای داخلی‌سازی انجام شده است و این گام بزرگی در صنعت خودروسازی کشور به شمار می‌رود.

به گفته‌ی مدیرعامل ایکاپ، تولید محصولی جدید از پژو در مدت ۸ ماه یک رکورد جهانی است که امپراتو، مدیرعامل شرکت خودروسازی پژو نیز در کنفرانس خودروی تهران به این موضوع اشاره کرده است.

معتمد در پایان از روند داخلی‌سازی خودروهای پژو در ایران دفاع کرد و با بیان این مطلب که تنها در بازه ۱۵ ماه، بیش از ۴۰ درصد محصولات پژو داخلی‌سازی شده‌اند، این زمان را بسیار چشمگیر و قابل قبول دانست.

301

منبع:زوکیت

درباره ی Parsi Patogh2

همچنین ببینید

رقابت طناب کشی هامر H1 با مرسدس G63، جیمنی و میتسوبیشی L200

تماشای رقابت طناب کشی میان شاسی بلندهای قدرتمند همیشه جذاب بوده است. در جدیدترین ویدیوی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *