خانه / اخبار / آمریکا| افزایش ۳۰ درصدی جنایت در شیکاگو/ ۳۳۲ تیراندازی و ۸۵ قتل در یک ماه

آمریکا| افزایش ۳۰ درصدی جنایت در شیکاگو/ ۳۳۲ تیراندازی و ۸۵ قتل در یک ماه

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ طبق گفته مرکز پلیس شهر شیکاگو آمریکا که یکی از پرحاشیه ترین شهرهای آمریکا از لحاظ قتل و تیراندازی است, آمار تیراندازی و قتل در ماه می ۲۰۲۰ نسبت به همین بازه زمانی در سال ۲۰۱۹ افزایش چشمگیری داشته است.

پایگاه خبری “شیکاگو سان تایمز” نوشت, طبق آخرین آمار جنایات (CPD) که روز یکشنبه منتشر شد, آمار جرم در ماه می ۲۰۲۰ نسبت به همین ماه در سال ۲۰۱۹, ۲۰ درصد کاهش داشته است؛ این در حالی است که آمار تیراندازی و قتل به ترتیب ۳۰ و ۲۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است.

در این ماه ۳۳۲ تیراندازی و ۸۵ مورد قتل رخ داده است, در صورتی که این آمار در سال ۲۰۱۹, ۱۹۸ تیراندازی و ۵۳ قتل بوده است.

همچنین در روز پایانی ماه می ۱۸ قتل در این شهر صورت گرفته است که نشانگر خشن ترین روز شیکاگو در ۶۰ سال گذشته بوده است؛ آخرین روزی که به عنوان خشن ترین روز شیکاگو اعلام شده در سال ۱۹۹۱ بوده است که ۱۵ قتل در یک روز رخ داده است.

داده‌های ارائه شده توسط مرکز پلیس شهر شیکاگو همچنین نشان می‌دهد که از شروع سال ۲۰۲۰, ۱۲۱۲ قربانی بر اثر تیراندازی جان خود را از دست داده اند که این آمار نسبت به همین بازه زمانی در سال ۲۰۱۷, ۳۶ درصد افزایش داشته است.

با این حال پلیس این شهر اعلام کرده است که آمار جرم مانند سرقت و کلاهبرداری ۲۰ درصد کاهش یافته است.

“دیوید براون”، سرپرست پلیس شیکاگو روز دوشنبه اعلام کرد که در ماه می ۷۸۸ مورد بازداشت بر اثر تیراندازی انجام شده است و همچنین ۵۰۰ قبضه سلاح از اشرار در این شهر گرفته شده است.

انتهای پیام/

درباره ی admin

همچنین ببینید

فیلم| لحظه بازداشت اوباش پارک دانشجو در عملیات ضربتی پلیس تهران

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ مأموران کلانتری ۱۲۹ جامی و نیروهای ضربت سرکلانتری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *