خانه / اخبار / اجیر کردن افراد شناخته شده در فضای مجازی برای گسترش فرهنگ ابتذال

اجیر کردن افراد شناخته شده در فضای مجازی برای گسترش فرهنگ ابتذال

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار وحید مجید با اشاره به برخورد پلیس فتا با هنجارشکنان در فضای مجازی اظهار کرد: در پی شیوع ویروس کرونا در کشور و به دنبال آن رعایت توصیه‌های بهداشتی مبنی بر پرهیز از ترددهای غیرضروری و در خانه ماندن و باتوجه به روی آوردن هموطنان به فضای مجازی به منظور سپری کردن ساعاتی که در منزل هستند، متأسفانه شاهد رواج ناهنجاری‌های اخلاقی در این فضا و به طبع سوءاستفاده مجرمان از این شرایط به وجود آمده هستیم.

رئیس پلیس فتا ادامه داد: باندهای تبهکاری و مجرمانه در خارج از کشور نیز با اجیر کردن افرادی شناخته شده در فضای مجازی، سعی در گسترش فرهنگ ابتذال و همچنین بهره‌برداری اقتصادی با دایر کردن سایتهای غیراخلاقی دارند که پلیس فتا و سایر نهادهای امنیتی در کشور، ضمن رصد دقیق رفتار مجرمانه این گروه‌ها و اشخاص برابر قانون با آنها برخورد خواهد کرد.

وی تأکید کرد: با توجه به ایجاد بستر وقوع رفتارهای مجرمانه و هنجارشکنی‌ها که عمدتاً منشأ آن در خارج از کشور است، پلیس اینترپل در راستای استرداد مجرمان و مسدودسازی صفحات مجرمانه این افراد اقدامات لازم را انجام و در حال پیگیری است.

این مقام انتظامی با اشاره به سوءاستفاده این افراد از نام و اعتبار چهره‌های شناخته شده و فعال در حوزه سایبر داخل کشور در پیشبرد مقاصد شوم و مجرمانه خود، به تمام فعالان حوزه سایبر و دارندگان صفحات پربیننده در داخل کشور توصیه کرد: توجه داشته باشید که به هیچ عنوان بستر وقوع اقدامات مجرمانه را به صورت خواسته یا ناخواسته فراهم نکنید و پایبندی به قوانین و هنجارهای پذیرفته شده و مقبول هموطنان به اخلاقیات را رعایت کنید در غیر این صورت به منظور حفظ شأن و کرامت خانواده‌های ایرانی، با افرادی افرادی که قوانین را رعایت نکنند، برخورد قانونی می‌شود.

مجید یادآور شد: اولویت اصلی پلیس فتا در برخورد با هنجارشکنان داخلی که به صورت عمدی و غیرعمدی در دام این افراد قرار گرفته‌اند، امر به معروف و ارشاد است؛ چه بسا در این رابطه تعدادی از چهره‌های شناخته شده و فعال در عرصه سایبری مورد ارشاد و راهنمایی قرار گرفته‌اند.

رئیس پلیس فتا با بیان اینکه در حال حاضر شاهد همکاری و تعامل مناسب دستگاه قضائی هستیم، عنوان کرد: در صورت رؤیت موارد مجرمانه یا ارتکاب مجدد جرم توسط افراد، برابر ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی با این افراد که سلامت اخلاقی و روانی جامعه و به خصوص جوانان را تهدید می‌کنند، برخورد قانونی خواهد شد.

وی با بیان اینکه مخاطبان جریانات در فضای مجازی عمدتاً جوانان و نوجوانان هستند از تمام والدین خواست نظارت مستمری بر عملکرد سایبری فرزندان خود داشته باشند و استفاده صحیح از فضای مجازی را به آنها بیاموزند.

این مقام انتظامی متذکر شد: هموطنان عزیز می‌توانند در صورت نیاز به اخذ مشاوره و راهنمایی و گزارش موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  قسمت ثبت گزارشات مردمی، برای تسریع در رسیدگی اقدام کنند.

انتهای پیام/

درباره ی admin

همچنین ببینید

فیلم| گرداندن تعدادی از اراذل شرق تهران

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ پیش از ظهر امروز تعدادی از اراذل و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *