خانه / مجله خودرو / از سرگیری تولید پراید با مصوبه سازمان استاندارد تعارض دارد

از سرگیری تولید پراید با مصوبه سازمان استاندارد تعارض دارد

از سرگیری تولید پراید

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران گفت: بر اساس تصمیم شورای عالی استاندارد، تولید پراید باید متوقف شود و گروه خودروسازی سایپا نمی تواند تولید این خودرو را -هر چند به دلیل کاهش قیمت این خودرو در بازار آزاد از سر بگیرد.

به گزارش عصرخودرو، وحید مرندی مقدم درباره اخباری مبنی بر اینکه احتمال از سرگیری تولید پراید به منظور کاهش قیمت ها و تنظیم بازار، وجود دارد و این امر با مصوبه شورای عالی استاندارد در تعارض است، افزود: سازمان ملی استاندارد بایستی مصوبات شورای عالی استاندارد را اجرایی کند، بدین جهت و بر اساس تصمیمی که پیش از این شورای عالی استاندارد گرفته است، تولید خودروی پراید باید متوقف شود.

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران ادامه داد: تصمیم شورای عالی استاندارد، توقف خط تولید پراید است چرا که این خودرو نمی تواند استانداردهای ۸۵ گانه را پاس کند.

وی خاطرنشان کرد: شورای عالی استاندارد تصمیم جدیدی برای از سرگیری پراید نگرفته است و این خودرو تا تیرماه امکان تولید دارد.مرندی مقدم گفت: از سال گذشته اعلام شده بود که تولید پراید در سال جاری متوقف می شود.

گفتنی است به دنبال توقف خط تولید پراید و خروج این خودرو از سبد محصولات سایپا، قیمت آن در بازار آزاد به شکلی غیرمنطقی و سرسام آور افزایش یافته است و به دنبال این موضوع سایپا اعلام کرده بود که به منظور شکستن قیمت ها و در صورت صدور مجوز می توان تولید پراید را از سرگرفت.

درباره ی admin

همچنین ببینید

رقابت طناب کشی هامر H1 با مرسدس G63، جیمنی و میتسوبیشی L200

تماشای رقابت طناب کشی میان شاسی بلندهای قدرتمند همیشه جذاب بوده است. در جدیدترین ویدیوی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *