خانه / اخبار / اشتری: بر مبنای “اولویتها” اعتبارات و امکانات را به پلیسهای مختلف تزریق می‌کنیم

اشتری: بر مبنای “اولویتها” اعتبارات و امکانات را به پلیسهای مختلف تزریق می‌کنیم

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار حسین اشتری در رزمایش ترافیکی تابستانه پلیس راهنمایی و رانندگی با عنوان “ارتقاء توان و تحرک عملیات پلیس راهور” در دانشگاه علوم انتظامی امین با بیان اینکه امروز نیروی انتظامی افتخار خدمتگزاری مردم عزیز و بزرگوار میهن اسلامی را دارد، اظهار کرد: پلیس ملجاء و پناهگاه مردم است و شاهد اعتماد مردم به این مجموعه عظیم خدمتگزار هستیم که از این بابت نیز خداوند متعال را شاکریم.

رئیس پلیس کشور با اشاره به برگزاری رزمایش ارتقاء توان و تحرک عملیاتی پلیس راهنمایی و رانندگی، تصریح کرد: در این رزمایش شاهد تقویت ناوگان خودرویی پلیس راهور هستیم و ۲۶۰ خودرو جدید به ناوگان خودرویی پلیس راهور اضافه و الحاق می‌شود و ان‌شاءالله روند الحاق خودرو به این پلیس برای تحرک و توان عملیاتی تا پایان سال ادامه خواهد داشت .

وی تأکید کرد: علیرغم تحریمها در وضعیت خاصی اعم از بودجه و اعتبارات هستیم اما باید بگویم بر مبنای اولویتها، تجهیزات، اعتبارات و امکانات را به پلیسهای مختلف تزریق می‌کنیم و هرگز در مسیر رشد و پویایی بن‌بست نمی‌بینیم، البته در تزریق و تخصیص اعتبارات، امکانات و تجهیزات، جایی که منشاء اثر برای امنیت و آرامش مردم است برای ما اولویت دارد.

این مقام ارشد انتظامی به تشریح پنج رویکرد اصلی پلیس راهنمایی و رانندگی در سال جاری اشاره و بیان کرد: انتظام‌بخشی به جریان ترافیک با به کارگیری توان تجهیزاتی و انسانی با هدف تسهیل در تردد، رویکرد اصلی است و نظم‌بخشی به ترافیک و ارتقاء فرهنگ ترافیکی باید برای پلیس راهور یک اولویت باشد.

اشتری افزود: کاهش تصادفات به ویژه فوتی و جرحی از دیگر راهبردهای ما است؛ مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سنوات گذشته و همواره بر کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای تأکید داشتند و در شهریورماه سال ۹۶ در همین مکان مقدس یعنی دانشگاه علوم انتظامی امین بر این مهم اشاره کردند که ناجا تمام توان و ظرفیت خود را برای کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای پای کار بیاورد که در همین راستا به سهم سایر دستگاه‌ها نیز اشاره فرمودند.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه دستگاه‌های مسئول می‌توانند در کاهش تصادفات موثر باشند، ادامه داد: ان‌شاءالله با برنامه‌ریزی بهتر و تمرکز بیشتر شاهد این روند کاهشی باشیم.

وی عنوان کرد: تقویت سیستمهای هوشمند و به‌کارگیری فناوری‌های روز از دیگر راهبردهای این پلیس و سایر پلیسها است، یکی از برنامه‌هایی که در نیروی انتظامی از سال گذشته آغاز شده و امید داریم که تا پایان سال ۱۴۰۰ تحقق یابد بحث هوشمندسازی پلیس است که بحمدالله در این حوزه گامهای خوبی برداشته شده و البته پلیس راهور باید در هوشمندسازی پیشتاز باشد که بحمدالله هوشمندسازی در این پلیس تجلی پیدا کرده و بخشی از مأموریتها و خدمات‌دهی به مردم با روند هوشمندسازی دنبال و اجرایی می‌شود.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: توجه به رویکردهای آموزشی و فرهنگی با به کارگیری تمام ظرفیتها در راستای آگاه‌سازی مردم و ارتقاء فرهنگ ترافیک از دیگر راهبردهای اولویت‌دار این پلیس است.

اشتری، تسهیل در ارائه خدمات پلیسی به مردم در راستای تحقق دولت الکترونیک را از دیگر رویکردهای جدی پلیس راهور در سال جاری معرفی کرد و گفت: این مهم باید به جد دنبال شود البته نیروی انتظامی در تحقق این موضوع از سالهای گذشته گامهایی را برداشته است.

رئیس پلیس کشور یادآور شد: الکترونیکی شدن، زمینه هوشمندسازی است که در نیروی انتظامی شاهد هستیم این روند در حال اجرایی شدن است به گونه‌ای که ثبت کروکی هوشمند و هوشمندسازی ثبت جرایم بخشی از این اقدامات است.

وی با اشاره به تنوع و گستردگی مأموریتی پلیس، یادآور شد: نیروی انتظامی در سال بیش از ۷۰ میلیون خدمت ارائه می‌کند که بخشی اعظمی از این خدمات را پلیس راهور انجام می‌دهد و امید که با سرعت و دقت بیشتری به هموطنان عزیز خدمت کنیم.

این مقام انتظامی متذکر شد: امروز اقتدار، تدبیر، هوشمندی، رأفت و مهربانی پلیس، توأمان در دستان همکاران بنده است و پلیس در مقابل قانون‌گریزان با اقتدار ظاهر می‌شود همچنان که با رأفت، مهربانی، تدبیر، هوشمندی در خدمت مردم است.

انتهای پیام/

 

درباره ی admin

همچنین ببینید

سقوط از بلندی؛ دلیل ۴۰ درصد از تلفات “حوادث کار”

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ بنابر اعلام سازمان پزشکی قانونی کشور ​در پنج ماهه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *