خانه / اخبار / بازداشت آدم‌ربایانی که برای آزادی طعمه‌شان ۱۳۰ میلیارد تومان پول می‌خواستند

بازداشت آدم‌ربایانی که برای آزادی طعمه‌شان ۱۳۰ میلیارد تومان پول می‌خواستند

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ ساعت ۱۰ صبح مورخه دوم شهریورماه سال جاری مرد میانسالی با مراجعه به کلانتری ۱۱۸ ستارخان از ربوده شدن برادرش به نام صفر ۵۰ ساله توسط چهار سرنشین یک دستگاه خودروی پژو۴۰۵ نقره‌ای رنگ مجهز به چراغ‌گردان در محدوده ستارخان خبر داد.

در ادامه پرونده با موضوع آدم‌ربایی تشکیل و برای رسیدگی تخصصی به دستور بازپرس شعبه نهم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران در اختیار کارآگاهان اداره یازدهم معاونت مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

برادر شاکی با حضور در اداره یازدهم به کارآگاهان گفت: برادرم کارخانه‌ای در جنوب تهران دارد و روز حادثه پس از خارج شدن از منزل در خیابان ستارخان توسط چهار سرنشین یک دستگاه خودوری پژو۴۰۵ ربوده شد و آدم‌ربایان در تماس تلفنی در قبال آزادی برادرم درخواست ۱۳۰ میلیارد تومان وجه نقد یا معادل آن ارز یا جواهرات کرده‌اند.

کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات شاکی بلافاصله راهی محل وقوع جرم شدند که با انجام اقدامات پلیسی و کارآگاهی ردی از تبهکاران در یکی از شهرستانهای غربی تهران به دست آمد.

کارآگاهان در ادامه تحقیقات جنایی خود با بهره‌گیری از روشهای علمی کشف جرم مخفیگاه آدم‌ربایان را در محدوده غرب استان تهران  شناسایی کردند.

با در اختیار گذاشتن اطلاعات به دست آمده به بازپرس شعبه نهم دادسرای امورجنایی تهران، دستور دستگیری تبهکاران صادر شد.

کارآگاهان در مورخه ششم شهریور ماه در یک عملیات پلیسی و ضربتی موفق شدند سه آدم‌ربا را دستگیر کرده و فرد ربوده شده را از چنگال تبهکاران آزاد کنند، در ادامه عملیات با بازرسی از مخفیگاه متهمان، یک قبضه کلت کمری به همراه فشنگ جنگی، گاز اشک‌آور، شوکر و سه قبضه چاقو کشف و ضبط شد.

متهمان در تحقیقات صورت گرفته به جرم خود معترف شدند؛ آنها در ادامه تحقیقات تخصصی انگیزه را کسب مال عنوان داشتند و گفتند، با توجه به شناختی که از شاکی داشتیم با طرح‌ریزی نقشه و با جعل عنوان مأمور، مقابل مانع ادامه حرکت وی شده و بلافاصله او را ربودیم و در تماس با خانواده‌اش در خواست ۱۳۰ میلیارد تومان کردیم که به مقصودمان نرسیدیم و دستگیر شدیم.

سردار علیرضا لطفی؛ رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با تلاش همکارانم در بخش معاونت جرایم جنایی که منجر به کشف این پرونده شد، متهمان نیز با صدور قرار قانونی توسط بازپرس پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی هستند.

انتهای پیام/

درباره ی admin

همچنین ببینید

کلاهبرداری چند هزار یورویی از متقاضی تحصیل در اتریش توسط یک موسسه حقوقی

به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا؛ پروانه حبیبی با مراجعه به این خبرگزاری و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *