خانه / اخبار / بازداشت ۲۲۴ هزار عامل اصلی قاچاق، توزیع و خرده‌فروش مواد مخدر در سال ۹۸

بازداشت ۲۲۴ هزار عامل اصلی قاچاق، توزیع و خرده‌فروش مواد مخدر در سال ۹۸

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ هشتاد و هشتمین جلسه کمیته مقابله با ورود و عرضه ستاد مبارزه با موادمخدر به ریاست سردار ایوب سلیمانی؛ جانشین فرمانده نیروی انتظامی و رئیس کمیته مقابله با ورود و عرضه مواد مخدر ستاد مبارزه با موادمخدر و با حضور تمام اعضاء، برگزار شد.

۷۲ درصد اقدامات در مبارزه با موادمخدر اطلاعاتی بوده است

سردار ناصر اصلانی؛ معاون مقابله با ورود و عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر در این جلسه، ضمن ارائه گزارش یکساله عملکرد دستگاه‌های مقابله‌ای گفت: ۷۲ درصد اقدامات انجام شده در مبارزه با موادمخدر توسط دستگاه‌های مقابله با ورود و عرضه اطلاعاتی بوده است.

کشف ۹۵۰ تن موادمخدر در یک سال اخیر

وی افزود: در یک سال گذشته بیش از ۹۵۰ تن انواع مواد مخدر و روانگردان در نبرد با سوداگران مرگ کشف و ضبط شده که در مقایسه با همین بازه زمانی در سال ۹۷ بالغ بر ۲۰ درصد رشد داشته است.

تریاک ۸۰ درصد کشفیات را به خود اختصاص داد

این مقام مسئول با بیان اینکه این حجم کشفیات بیشترین میزان مواد مخدری است که در طول تاریخ مبارزه با مواد مخدر کشورمان تاکنون کشف و ضبط شده، ادامه داد: از مجموع کشفیات ذکر شده، ۷۶۱ هزار و ۱۷۰ کیلوگرم تریاک (معادل ۸۰ درصد)، ۲۲ هزار و ۴۲۴ کیلوگرم هروئین (معادل دو درصد)، ۲۴ هزار و ۹۶۹ کیلوگرم مرفین (معادل سه درصد)، ۸۹ هزار و ۱۶ کیلوگرم حشیش (معادل ۹ درصد)، ۱۶ هزار و ۹۷۴ کیلوگرم شیشه (معادل دو درصد) و سایر مواد مقدار ۳۵ هزار و ۹۷۲ کیلوگرم معادل چهار درصد از کل کشفیات را به خود اختصاص داده‌اند.

انهدام ۲ هزار باند قاچاق موادمخدر

معاون دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر خاطرنشان کرد: در سال گذشته بیش از دو هزار فقره باند قاچاقچیان موادمخدر انهدام و تعداد ۲۲۴ هزار نفر از عاملین اصلی قاچاق، توزیع و خرده‌فروشان موادمخدر در سطح کشور دستگیر و به مجازات قانونی محکوم شده‌اند.

اصلانی با ارائه توضیحاتی درباره اهمیت اجرای طرح جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر، گفت: باتوجه به شیوع ویروس کرونا در سطح کشور، پروتکل مربوط به طرح یاد شده توسط کمیته درمان ستاد تدوین و با اتخاذ تمهیدات لازم، مراتبط به جد در دستور کار پلیس و دستگاه‌های متولی امر درمان قرار گرفته که طرح به زودی اجرا می‌شود. 

سردار سلیمانی؛ جانشین فرمانده نیروی انتظامی و رئیس کمیته مقابله با عرضه ستاد نیز از اهتمام به انجام فعالیتها و اقدامات انجام شده توسط دستگاه‌های متولی امر مقابله با ورود و عرضه موادمخدر در سال گذشته تقدیر و تشکر کرد.

وی بر اجرای طرح پاک‌سازی مناطق آلوده از لوث معتادان متجاهر تأکید و تصریح کرد: در طرح یاد شده سلامت مأموران اجرایی و معتادان باید مد نظر قرارگیرد و بر اساس تصمیمات اتخاذ شده معتادان دارای تجاهر به اعتیاد، پس از غربالگری و گذراندن دوره درمان بیماری کرونا، با دستور مرجع قضائی به مدت ۶ ماه با قابلیت تمدید یک دوره دیگر مطابق ماده ۱۶ قانون مبارزه بامواد مخدر در مراکز مربوطه نگهداری و درمان خواهند شد.

در ادامه جلسه اهم مباحث مقابله با ورود و عرضه موادمخدر و روان‌گردان  در کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم توسط رئیس کمیته مقابله با عرضه ستاد  اتخاذ و ابلاغ شد.

انتهای پیام/

درباره ی admin

همچنین ببینید

۲۷۱ هزار مراجعه به پزشکی قانونی به دلیل نزاع در ۵ ماه نخست سال + جدول

به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا؛ بنابر آمار ارائه شده توسط سازمان پزشکی قانونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *