خانه / اخبار / بازداشت ۳۰۵۶ نفر به اتهام قاچاق موادمخدر

بازداشت ۳۰۵۶ نفر به اتهام قاچاق موادمخدر

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ ناصر اصلانی در تشریح کشفیات موادمخدر در هفته گذشته (سوم لغایت نهم خرداد) در سطح کشور، اظهار کرد: مجموع کشفیات هفته اخیر ۱۳ هزار و ۶ کیلوگرم است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۱۳ هزار و ۷۱۵ کیلوگرم) حدود پنج درصد کاهش دارد.

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با موادمخدر ادامه داد: ده هزار و ۲۶۴ کیلوگرم از مجموع کشفیات مربوط به ماده مخدر تریاک بود که ۷۹ درصد کشفیات را به خود اختصاص داده است.

وی بیان کرد: همچنین از این میزان یک هزار و ۷۰۹ کیلوگرم حشیش، ۶۸۲ کیلوگرم هروئین، ۴۳ کیلوگرم شیشه، ۲۰۲ کیلوگرم گراس، ۱۴ کیلوگرم مرفین و ۹۲ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.

این مقام مسئول افزود: در هفته اخیر مجموعاً پنج هزار و ۷۹۳ متهم در ارتباط با جرایم موادمخدر و مخصوصاً در طرحهای جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند که از این تعداد سه هزار و ۵۶ نفر به اتهام قاچاق و توزیع موادمخدر و دو هزار و ۶۹۷ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند همچنین در میان دستگیرشدگان این هفته ۴۰ نفر از اتباع بیگانه است.

اصلانی با بیان اینکه بالغ بر ۷۳ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور است،‌ گفت: بیشترین حجم کشفیات با سه هزار و ۳۹۵ کیلوگرم مربوط به استان کرمان و معادل ۲۶ درصد کشفیات کشور است همچنین فارس با یک هزار و ۶۴۶ کیلوگرم، خراسان جنوبی با یک هزار و ۳۴۴ کیلوگرم، سیستان و بلوچستان با یک هزار و ۱۱۳ کیلوگرم، هرمزگان با ۷۸۶ کیلوگرم، سمنان با ۶۳۱ کیلوگرم و یزد با ۵۸۳ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

معاون دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر عنوان کرد: سهم کشفیات پنج استان اولویت‌دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۵۱ درصد از کشفیات کشور است.

وی متذکر شد: در این مدت ۳۲۱ دستگاه خودرو و ۱۰ قبضه سلاح توقیف شد همچنین ۶۰ درصد کشفیات با اقدامات اطلاعاتی و ۲۷ درصد انتظامی بوده است.

انتهای پیام/

درباره ی admin

همچنین ببینید

واکنش پلیس فتا به انتشار کلیپ دزدیده شدن دختر جوان توسط راننده تاکسی اینترنتی

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سرهنگ رامین پاشایی، در واکنش به انتشار کلیپ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *