خانه / مجله خودرو / تیپ کار – سرویس های دوره ای و تعویض فیلتر کابین

تیپ کار – سرویس های دوره ای و تعویض فیلتر کابین

فیلتر کابین

در این قسمت از برنامه «تیپ کار» اسب بخار به سراغ مروری بر سرویس های دوره ای خودروها رفته ایم. سرویس هایی که گاهی به آن ها توجه نمی شود و یا برخی قطعات نیز تعویض نمی گردند. در این قسمت تیپ کار می خواهیم تا با قطعات اصل و تقلبی فیلتر کابین آشنا شویم و نحوه تعویض آن در برخی خودروها را بدانیم.

همیشه در سرویس های دوره ای باید به دو نکته اصلی دقت داشت. اولین نکته انجام سرویس ها مطابق به دستور العمل خودروساز و دومین نکته نیز استفاده از لوازم مصرفی با کیفیت است. بسیاری بر این باورند که تنها در سرویس های دوره ای، تعویض روغن موتور و فیلتر آن کفایت می کند و آنچنان تعویض قطعاتی مانند فیلتر کابین، فیلتر هوا، صافی سوخت و… مهم نیست. اما با نگاهی به دستور العمل های مختلف خودروسازان در بحث نگهداری خودرو، شاهد هستیم که باید برای حفظ سلامت خودرو باید قطعات پرمصرف و میان مصرف بر اساس اصول تعویض و نگهداری شوند.

بسیاری بر این باور هستند که باید دستور العمل نگهداری خودروها بر اساس استانداردهای کمپانی مادر و کشور سازنده رعایت شود. اما همیشه خودروسازان جهانی اعلام می کنند که در هر منطقه آب و هوایی نیاز است تا دستور العمل نگهداری خودروها تغییر داده شود و بر اساس شرایط آن کشور تطبیق لازم صورت پذیرد.

در این قسمت برنامه، به مسئله اهمیت فیلتر کابین و تعویض آن پرداخته ایم و برای این کار به سراغ تعمیرگاه مرکزی شرکت خدمات پس از فروش KTL رفته ایم و نمونه هایی از هیوندای را برای توضیح این مسئله انتخاب کرده ایم.

پایگاه خبری اسب بخار

درباره ی admin

همچنین ببینید

رقابت طناب کشی هامر H1 با مرسدس G63، جیمنی و میتسوبیشی L200

تماشای رقابت طناب کشی میان شاسی بلندهای قدرتمند همیشه جذاب بوده است. در جدیدترین ویدیوی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *