خانه / اخبار / جمع‌آوری ۱۳۴۲ معتاد متجاهر در هفته گذشته

جمع‌آوری ۱۳۴۲ معتاد متجاهر در هفته گذشته

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ ناصر اصلانی با اعلام خبر کشف ۲۳ تن و ۷۲ کیلوگرم موادمخدر در بازه ششم تا دوازدهم اردیبهشت جاری، در این رابطه اظهار کرد: این مقدار کشفیات در بازه مذکور در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با آمار کشف ۱۶ تن و ۵۵۷ کیلوگرم مواد مخدر، حدود ۳۹ درصد افزایش دارد.

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با موادمخدر افزود: ۱۹ هزار و ۴۴۹ کیلوگرم از مجموع کشفیات مربوط به ماده مخدر تریاک بود که ۸۴ درصد کشفیات را به خود اختصاص داده است.

وی بیان کرد: همچنین از این میزان ۲ هزار و ۳۶۳ کیلوگرم حشیش، ۷۰۵ مرفین، ۳۰۵ کیلوگرم هروئین، ۱۴۰ کیلوگرم شیشه، ۳۲ کیلوگرم گراس و ۷۸ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.

به گفته این مقام مسئول در هفته اخیر مجموعاً پنج هزار و ۱۹۸ متهم در ارتباط با جرایم موادمخدر و مخصوصاً در طرحهای جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند که اتهام سه هزار و ۸۱۵ نفر قاچاق و توزیع موادمخدر بود و یک هزار و ۳۴۲ نفر معتاد متجاهر بودند همچنین در بین دستگیرشدگان این هفته ۴۱ نفر  نیز از اتباع بیگانه وجود داشت.

اصلانی با بیان اینکه بالغ بر ۸۴ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور است،‌ عنوان کرد: بیشترین حجم کشفیات با ۶ هزار و ۴۴۵ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان و معادل ۲۸ درصد کشفیات کشور بود و خراسان جنوبی با چهار هزار و ۸۱۷ کیلوگرم، کرمان با سه هزار و ۵۴۲ کیلوگرم، فارس با یک هزار و ۶۵۸ کیلوگرم، اصفهان با یک هزار و ۳۱۲ کیلوگرم، هرمزگان با ۸۳۱ کیلوگرم و خراسان رضوی با ۷۰۵ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با موادمخدر ادامه داد: سهم کشفیات پنج استان اولویت‌دار در حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۶۸ درصد از کشفیات کشور است.

وی خاطرنشان کرد: در این مدت ۴۷۵ دستگاه خودرو و ۲۹ قبضه سلاح توقیف شد و ۶۹ درصد کشفیات با اقدامات اطلاعاتی و ۲۸ درصد انتظامی بوده است.

انتهای پیام/

درباره ی admin

همچنین ببینید

فیلم| گرداندن تعدادی از اراذل شرق تهران

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ پیش از ظهر امروز تعدادی از اراذل و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *