خانه / اخبار / دستگیری قاتل فراری ۲۷ سال پس از قتل

دستگیری قاتل فراری ۲۷ سال پس از قتل

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ بیست و هشتم تیرماه امسال، حکم جلبی از دادسرای ناحیه ۲۷ تهران مبنی بر دستگیری شخصی به نام محمد متولد سال ۱۳۴۷ که در سال ۱۳۷۲ مرتکب قتل دو همسایه خود شده بود، به اداره هشتم پلیس آگاهی ارجاع شد.

پس از وصول حکم جلب و با توجه به اهمیت جرم و میزان محکومیت صادره، تیمی از کارآگاهان اداره هشتم برای دستگیری محکوم متواری اقدامات اولیه را انجام داده و با بهره‌گیری از شیوه‌های نوین کشف جرم موفق به شناسایی منزل وی در جنوب تهران شدند که وی با توجه به دستور قضائی در اقدامی ضربتی ظهر ۳۱ خرداد دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد.

محمد پس از انتقال به پلیس آگاهی درباره محکومیت خود گفت: سال ۱۳۷۲ پس از پایان خدمت سربازی به شهر محل سکونتم در یکی از شهرهای غربی کشور بازگشتم که متوجه شدم برادر بزرگترم به نام حمید متولد سال ۱۳۴۳ بر سر یک قطعه زمین کشاورزی با همسایگانش درگیری دارند و چندین مرتبه بین آنها نزاعی به وقوع پیوسته است.

وی افزود: پس از نزاع و مرگ چهار نفر از همسایگان، من و برادرم به تهران آمدیم و تشکیل خانواده دادیم تا اینکه در سال ۱۳۸۳ برادرم در اثر یک سانحه رانندگی فوت کرد و من هم چون می‌دانستم تحت تعقیب هستم، مغازه‌ای تهیه کردم و به دور از اتفاقاتی که در دور و برم بود، مشغول کار و زندگی شدم و اکنون چهار فرزند دارم.

سرهنگ سعدالله گزافی؛ رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی تهران با اعلام این خبر گفت: با توجه به رأی و حکم صادره از دادگاه مشخص بود که محمد و حمید هر دو به اتهام قتل چهار نفر با استفاده از سلاح گرم، به قصاص، محکوم شده‌اند.

وی تصریح کرد: با دستگیری یکی از محکومان پرونده برای ادامه رسیدگی به دادسرای ناحیه ۲۷ تهران ارسال شد.

انتهای پیام/

درباره ی admin

همچنین ببینید

آتش‌سوزی پژو ۴۰۵ در خیابان پیروزی + فیلم و تصاویر

به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا؛ پیش از ظهر امروز یک دستگاه خودروی پژو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *