خانه / اخبار / رادان: تصمیم دستگاه قضا برای اعطای مرخصی به زندانیان شجاعانه بود

رادان: تصمیم دستگاه قضا برای اعطای مرخصی به زندانیان شجاعانه بود

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا ؛ سردار احمدرضا رادان در حاشیه امضاء تفاهم‌نامه همکاری مرکز مطالعات راهبردی نیروی انتظامی و پژوهشگاه قوه‌قضائیه، درباره این تفاهم‌نامه اظهار کرد: در راستای رفع نیازهای علمی کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، از طریق گسترش ارتباط، همکاری، هم‌فکری، شناسایی ظرفیتها و توانمندی‌های علمی ـ پژوهشی، این تفاهم‌نامه بین مرکز مطالعات راهبردی نیروی انتظامی و پژوهشگاه قوه‌قضائیه به امضاء رسید.

امضا تفاهم‌نامه بین مطالعات راهبردی نیروی انتظامی و پژوهشگاه قوه‌قضائیه

رئیس مرکز مطالعات راهبردی نیروی انتظامی، همکاری سازمان‌یافته و توسعه همکاری علمی، پژوهشی و آموزشی، با در نظر گرفتن تمام امکانات طرفین اعم از اطلاعات تجربی و تخصصی، نیروی انسانی و پشتیبانی را از اهداف امضاء این تفاهم‌نامه عنوان و خاطرنشان کرد: در این راستا کارگروه مشترک علمی و پژوهشی بین مرکز مطالعات راهبردی نیروی انتظامی و قوه‌قضائیه تشکیل شده است.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه پژوهشگاه قوه‌قضائیه به دلیل بهره‌مندی از جوانان، بسیار چابک و با نشاط است، تصریح کرد: بخشی از اقدامات دستگاه قضا، ارتباط نزدیک و بسیار همسویی با مأموریتهای نیروی انتظامی دارد.

تدوین مکتب امنیتی ـ انتظامی جمهوری اسلامی ایران

وی به اقدامات نیروی انتظامی در برخورد با مجرمان و آسیبهای اجتماعی که می‌تواند در مباحث علمی و پژوهشی از آنها بهره جست، اشاره کرد و گفت: در حال تدوین مکتب امنیتی انتظامی جمهوری اسلامی ایران هستیم که این مکتب یکی از محورهای اصلی معماری نیروی انتظامی آینده به شمار می‌رود.

رادان با تأکید بر اینکه برای تحقق پلیس در تراز انقلاب اسلامی اقدامات قابل توجهی صورت گرفته، گفت: در این راستا آمادگی داریم که با پژوهشگاه قوه‌قضائیه در تمام عرصه‌های مورد نیاز پژوهشی و تحقیقاتی همکاری داشته باشیم.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی نیروی انتظامی بر آمادگی پلیس برای همکاری مشترک با پژوهشگاه قوه‌قضائیه در راستای آسیب‌شناسی جرایم تأکید کرد و گفت: این نوع همکاری‌ها می‌تواند نقش مهمی در ارتقای امنیت پایدار و رفع مشکلات مردم ایفا کند.

این مقام انتظامی همچنین با اشاره به اقدام اخیر رئیس قوه‌قضائیه در اعطای مرخصی‌های گسترده به زندانیان، همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور، متذکر شد: این اقدام دستگاه قضا بزرگ و شجاعانه بود؛ شجاعت رئیس قوه‌قضائیه در اعطای مرخصی به زندانیان به مثابه یک رزمایش و تمرین، این موضوع را ثابت کرد که می‌توانیم با تدابیر و تصمیمات بجا و هوشمندانه از بروز بسیاری حوادث و بلایای احتمالی در جامعه جلوگیری کرده یا با آنها مقابله کنیم.

انتهای پیام/

درباره ی admin

همچنین ببینید

فیلم| گرداندن تعدادی از اراذل شرق تهران

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ پیش از ظهر امروز تعدادی از اراذل و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *