خانه / اخبار / راه‌اندازی ۴۰ مرکز پزشکی قانونی در یک سال گذشته

راه‌اندازی ۴۰ مرکز پزشکی قانونی در یک سال گذشته

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا ؛ دکتر عباس مسجدی در جلسه ویدئوکنفرانسی با کارکنان سازمان پزشکی قانونی در سراسر کشور که به مناسبت هفته قوه قضائیه صورت گرفت، ضمن گرامیداشت این هفته و یاد و خاطره شهدای قوه قضائیه‌، اظهار کرد: به منظور رعایت عدالت در دسترسی مردم به خدمات پزشکی قانونی با حرکتی جهادی، سال گذشته شاهد جهش در افتتاح مراکز پزشکی قانونی بودیم که این امر نتیجه تلاش تمام همکاران و مدیران سازمان در سراسر کشور است.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور افزود: با تلاش مدیران ستادی و استانی و با حرکتی جهادی در سازمان، در یک سال گذشته ۲۳ پروژه و ۴۰ مرکز پزشکی قانونی در کشور راه‌اندازی شد.

وی در این دیدار ضمن قدردانی از خدمات همکاران در مراکز پزشکی قانونی سراسر کشور، به راهبردهای قوه قضائیه در سال جدید اشاره و خاطرنشان کرد: قوه قضائیه در سال جدید راهبردهایی را برای ارائه خدمت به مردم و پیشبرد برنامه‌ها و اهداف خود تعیین کرده که لازم است برای تحقق این راهبردها حرکت کنیم.

این مقام مسئول بیان کرد: تکریم ارباب‌رجوع (چه مردم و چه مجموعه پرسنل دستگاه قضا) یکی از راهبردهای قوه قضائیه است که در ستاد سازمان به جد پیگیر آن هستیم و بنده نیز به عنوان رئیس این سازمان در راستای خدمت‌رسانی بهتر و فراهم کردن شرایط روانی مناسب‌تر نهایت تلاش خود را به کار می‌گیرم.

مجسدی تصریح کرد: ما خود را در قبال تمام همکاران مسئول می‌دانیم و انتظار داریم که همکاران نیز در مواجهه با مردم و ارباب‌رجوع چنین دیدی داشته باشند و درخواستهای آنها را با سعه‌صدر مورد رسیدگی قرار دهند.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور، با اشاره به اینکه مبارزه با فساد راهبرد دوم دستگاه قضا است، بیان کرد: به اذعان دیگر دستگاه‌ها و نیز ارگانهای نظارتی در مجموعه قوه قضائیه، سازمان پزشکی قانونی کشور جزء پاک‌ترین دستگاه‌ها است که این امر مهم در نتیجه زحمات و تلاشهای تمام همکاران محقق شده است.

وی، به توجه ویژه رئیس دستگاه قضا به مجموعه پزشکی قانونی اشاره کرد و گفت: پزشکی قانونی همواره مورد تأکید و توجه رئیس محترم قوه‌قضائیه بوده است.

به گفته این مقام مسئول، با توجه به دیدگاه رئیس قوه قضائیه، سازمان پزشکی قانونی کشور به جایگاهی رسیده است که اظهار نظر کارشناسی آن در بسیاری از پرونده‌ها برای احقاق حقوق مردم و تأمین عدالت کارگشا است.

مسجدی، تلاش برای رفع موانع تولید را دیگر راهبرد قوه قضائیه عنوان کرد و گفت: با توجه به نام‌گذاری امسال با عنوان جهش تولید، دستگاه قضا می‌تواند در این مسیر نیز عملکرد مؤثری داشته و برخی موانع موجود در این مسیر را مرتفع کند.

رئیس سازمان پزشکی قانونی در بخش دیگری از سخنان خود و در پاسخ به برخی سؤالات مطرح شده توسط همکاران، به تلاش برای رعایت شأن و منزلت همکاران و تلاش برای تبدیل وضعیت همکاران قراردادی علی‌رغم موانع قانونی موجود اشاره کرد و افزود: با توجه به مشکلات موجود سازمان تلاش می‌کنیم تا از هر امکان قانونی برای رفع یا کاهش مشکلات همکاران و سازمان استفاده کنیم.

وی، خواستار برگزاری چنین جلساتی به صورت مستمر در پزشکی قانونی شد تا فرصتی برای بیان مشکلات، برطرف کردن آنها و نیز انتقال و تبادل تجربیات فراهم شود.

انتهای پیام/

درباره ی admin

همچنین ببینید

فیلم| گرداندن تعدادی از اراذل شرق تهران

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ پیش از ظهر امروز تعدادی از اراذل و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *