خانه / اخبار / سقوط از بلندی؛ دلیل ۴۰ درصد از تلفات “حوادث کار”

سقوط از بلندی؛ دلیل ۴۰ درصد از تلفات “حوادث کار”

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ بنابر اعلام سازمان پزشکی قانونی کشور ​در پنج ماهه نخست سال جاری ۷۵۹ نفر در حوادث کار جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با آمار متوفیات ۷۲۹ نفر، ۴٫۱ درصد بیشتر شده است. 

از کل تلفات حوادث کار در پنج ماهه ابتدایی سال جاری، ۷۴۰ نفر مرد و ۱۹ نفر زن بودند درحالیکه در مدت مشابه سال قبل تعداد مردان فوت شده در حوادث کار ۷۲۵ و تعداد زنان چهار نفر بود.

در این مدت استانهای تهران با ۱۷۵، مازندران با ۵۵ و آذربایجان شرقی با ۵۳ متوفی بیشترین آمار تلفات حوادث کار را داشته‌اند.

۴۰ درصد تلفات حوادث کار به دلیل سقوط از بلندی است

مطابق سالهای گذشته، در پنج ماهه نخست امسال نیز بیشترین علت مرگ در حوادث کار، سقوط از بلندی است که معمولاً حدود نیمی از تلفات این حوادث را به خود اختصاص می‌دهد در پنج ماهه امسال ۴۰ درصد مرگهای ناشی از حوادث کار در پی سقوط از بلندی اتفاق افتاده است که ۳۰۶ نفر از کل متوفیات را در برمی‌گیرد.

پس از آن اصابت جسم سخت با ۱۸۴ متوفی بیشترین آمار مرگ در حوادث کار را داشته است که ۲۴٫۲ درصد از کل تلفات به این علت مربوط می‌شود.

برق‌گرفتگی با ۱۱۱، کمبود اکسیژن با ۵۲ و سوختگی با ۳۶ متوفی در رتبه‌های بعدی تلفات حوادث کار قرار دارند. ۷۰ نفر نیز به دلایلی دیگر در حین کار جان خود را از دست داده‌اند.

کاهش ۱۱ درصدی مصدومان حوادث کار

مطابق آمارهای سازمان پزشکی قانونی کشور، تعداد مصدومان حوادث کار که در پنج ماهه ابتدایی سال جاری به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند، ۱۱٫۱ درصد کاهش یافته است. تعداد مصدومان ارجاعی به پزشکی قانونی در این مدت ۱۰ هزار و ۴۰۲ نفر ثبت شده که این رقم در مدت مشابه سال قبل ۱۱ هزار و ۶۹۹ نفر بوده است.

انتهای پیام/

درباره ی admin

همچنین ببینید

امکان گزارش سایت‌های قمار و شرط‌بندی به دادستانی کل کشور

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛  معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور امکان دریافت گزارش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *