خانه / اخبار / فروش ۳۰۰ میلیونی “یورو جعلی” در کانال تلگرامی/ دستگیری ۶ عضو باند

فروش ۳۰۰ میلیونی “یورو جعلی” در کانال تلگرامی/ دستگیری ۶ عضو باند

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا ؛ اوایل تیر ماه سال جاری مرد جوانی با مراجعه به دادسرای ناحیه سه تهران از شخصی به هویت فرشاد بابت فروش ارز (یورو) جعلی اعلام شکایت کرد.

پرونده با موضوع جعل تشکیل و با دستور بازپرس دادسرا پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

شاکی با حضور در اداره سیزدهم به کارآگاهان گفت: برای تهیه ارز با کانال تلگرامی که در آن آگهی فروش یورو به مبلغ ۲۱۷ هزار ریال بود، آشنا شدم که فروشنده خود را فرشاد معرفی کرد، پس از توافق قرار شد ۱۵ هزار یورو برایم بیاورد.

شاکی ادامه داد: فرشاد به همراه سه مرد جوان، یوروها را برایم آوردند که پس از شمارش، مبلغ ۳ میلیارد و ۲۸۵ میلیون ریال در چندین مرحله عملیات بانکی به حساب اعلامی پرداخت کردم. برای اطمینان از اصالت اسکناسها، به صرافی مراجعه کردم و فهمیدم یوروها جعلی هستند و فرشاد کلاهبرداری کرده است.

کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات شاکی با مراجعه به محل معامله، در انجام تحقیقات میدانی سرنخی از تبهکاران به دست آوردند که با بررسی سوابق فرشاد مشخص شد وی یکی از مجرمان حرفه‌ای در زمینه کلاهبرداری بوده و به اتهام کلاهبرداری تحت تعقیب پلیس است.

با در اختیار گذاشتن اطلاعات به دست آمده به بازپرس پرونده، دستور دستگیری فرشاد و سایر همدستان وی صادر شد.

کارآگاهان موفق شدند پنج همدست فرشاد را دستگیر کنند و در ادامه تحقیقات مشخص شد سرکرده باند به یکی از شهرهای شمالی کشور گریخته است.

کارآگاهان در گام بعدی با هماهنگی قضایی راهی محل موردنظر شدند که با انجام اقدامات کارآگاهی مخفیگاه فرشاد شناسایی و در ششم شهریور ماه وی نیز دستگیر و در بازرسی صورت گرفته از مخفیگاه متهمان تعداد ۵۳ قطعه اسکناس جعلی ۵۰۰ یورویی کشف و توقیف شد.

سرکرده باند معترف شد که اسکناسهای جعلی یورو را به واسطه شخصی ناشناس از کشورهای همسایه برایش آورده‌اند و وی نیز با نشر آگهی در کانالهای تلگرامی اقدام به فروش یوروهای جعلی با همدستانم کرده و پول حاصله را بین خودشان تقسیم کرده‌اند.

سرهنگ جهانگیر تقی‌پور؛ معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران با اعلام این خبر گفت: با عنایت به تلاش بی‌وقفه کارآگاهان اداره سیزدهم که منجر به دستگیری اعضای باند جعل و کشف اسکناسهای جعلی شد، متهمان با صدور قرار قانونی توسط بازپرس پرونده روانه زندان شدند.

انتهای پیام/

درباره ی admin

همچنین ببینید

آتش‌سوزی پژو ۴۰۵ در خیابان پیروزی + فیلم و تصاویر

به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا؛ پیش از ظهر امروز یک دستگاه خودروی پژو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *