خانه / اخبار / مجوز اجرایی شدن بخشی از فرمان منع مهاجرت آمریکا علیه ایرانی‌ها صادر شد

مجوز اجرایی شدن بخشی از فرمان منع مهاجرت آمریکا علیه ایرانی‌ها صادر شد

شعبه نهم دادگاه تجدید نظر آمریکا مجوز اجرایی شدن بخشی از فرمان منع مهاجرت دولت این کشور علیه اتباع ایران و پنج کشور دیگر را صادر کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، یک دادگاه تجدید نظر در کالیفرنیا در حکمی اجازه اجرایی شدن بخش‌هایی از فرمان منع مهاجرت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا علیه اتباع ایران و پنج کشور مسلمان دیگر را صادر کرد.

حکم جدید که شعبه نهم دادگاه تجدید نظر ایالات متحده، مستقر در شهر «سانفرانسیسکو» ایالات متحده صادر کرده به دولت ترامپ اجازه می‌دهد از ورود بخشی از اتباع شش کشور مسلمان به آمریکا که اصطلاحاً فاقد «ارتباطات اصیل» با اشخاص یا نهادهای این کشور هستند، جلوگیری کند.

حکم این دادگاه در پی درخواست دولت ترامپ برای اعلام‌نظر درباره تصمیم یک دادگاه سطح پایین‌تر در هاوائی صورت گرفت. قاضی فدرال ایالت هاوائی اجرای فرمان دولت علیه اتباع شش کشور را متوقف کرده بود.

هیئت قضایی شعبه نهم دادگاه تجدید نظر در حکم جدید اعلام کرده هر یک از اتباع شش کشور ایران، سومالی، سودان، یمن، لیبی و چاد که دارای خویشاوندانی در آمریکا هستند و یا با نهادهای آمریکایی نظیر شرکت‌ها یا دانشگاه‌ها ارتباط دارند می‌توانند وارد آمریکا شوند.

دولت ترامپ ماه گذشته فرمان اجرایی جدیدی را صاد کرد که خواستار ممنوع کردن ورود اتباع شش کشور مذکور به علاوه کره شمالی و ونزوئلا هستند.

حکم جدید دادگاه اشاره‌ای به اتباع دو کشور کره شمالی و ونزوئلا نکرده است. دادگاه‌های آمریکایی، دولت این کشور را از اجرای محدودیت‌های مندرج در فرمان ترامپ علیه مقام‌های دولتی ونزوئلا و کره شمالی منع نکرده‌اند و به این دلیل، حکم دادگاه تجدید نظر تنها درباره اتباع شش کشور صادر شده است.

 

منبع : تسنیم

درباره ی admin

همچنین ببینید

تعداد بازداشتی‌ها پرونده انفجار کلینیک سینا به ۱۲ نفر رسید

سردار حمید هداوند در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ درباره تعداد افرادی که پس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *