خانه / اخبار / پرونده قتل وحید مرادی به دیوان عالی ارسال شد

پرونده قتل وحید مرادی به دیوان عالی ارسال شد

نعیم‌رضا نظامی‌چهارمحالی در گفت‌وگو با خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا؛ درباره آخرین مراحل رسیدگی به پرونده قتل وحید مرادی، اظهار کرد: متهم ردیف اول این پرونده در مرحله بدوی به قصاص محکوم شد و پرونده با اعتراض وی به تازگی به دیوان عالی کشور ارسال شده است.

وکیل اولیای‌دم وحید مرادی با بیان اینکه این پرونده ۱۸ متهم دارد، افزود: تعدادی از متهمان پرونده به رأی صادر شده در مرحله بدوی اعتراض نکرده و با تمکین به رأی، تقاضای تخفیف مجازات کردند.

وی ادامه داد: تعداد کمی از متهمان این پرونده نیز مدعی بودند که اصلاً در نزاع شرکت نکرده بودند و به رأی صادره اعتراض کردند.

نظامی‌چهارمحالی تصریح کرد: ما نیز نسبت به بخشی از پرونده که شائبه‌هایی در آن وجود داشت، اعتراض کردیم.

وکیل اولیای‌دم وحید مرادی خاطرنشان کرد: فیلمهای مربوط به لحظه قتل موجود است؛ در فیلم مذکور مشاهده می‌شود که در لحظات نخست شروع درگیری، مقتول در مکانی نشسته و برخلاف اینکه عنوان می‌شد هدف مقتول اغتشاش بوده، متهمان به وی نزدیک شده و سپس به  مقتول آسیبهایی زده بودند.

وی عنوان کرد: در ادامه، خود مقتول نیز در درگیری تحریک و نزاع به سالن یک کشیده شده بود.

نظامی‌چهارمحالی بیان کرد: متأسفانه، متهم اصلی پرونده با وجود اعتراف به قتل، مجدداً منکر قتل شد، وی در مقطعی از رسیدگی به پرونده مدعی بود که از خود دفاع کرده اما در مراحل بعدی به طور کل منکر قتل شد.

گفتنی است؛ وحید مرادی که اردیبهشت ۹۷ پس از قتل یکی از دوستانش به نام حسین گودرزی تلاش داشت از مرزهای غربی، به خارج از کشور فرار کند، دستگیر و روانه زندان شد اما در جریان یک درگیری در زندان رجایی‌شهر کرج، ۱۱ تیر ۹۷ (دقیقاً دو سال پیش) حین هواخوری مجروح و در نهایت کشته شد.

قرار بود ۲۳ دی ماه ۹۸ جلسه رسیدگی به پرونده قتل وحید مرادی برگزار شود اما جلسه دادگاه تشکیل نشد.

در نهایت جلسه دادگاه به صورت غیرعلنی برگزار شد و قضات دادگاه، سعید.ص؛ متهم ردیف اول این پرونده را به قصاص محکوم کردند.

انتهای پیام/

درباره ی admin

همچنین ببینید

آتش‌سوزی گسترده چند سوله در شهرک صنعتی جاجرود

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا با اعلام خبر آتش‌سوزی گسترده در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *