خانه / اخبار / پلیس فتا: مراقب کانالها و صفحات بورسی فعال در زمینه فروش سیگنال یا سرمایه‌گذاری در بورس باشید!

پلیس فتا: مراقب کانالها و صفحات بورسی فعال در زمینه فروش سیگنال یا سرمایه‌گذاری در بورس باشید!

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سرهنگ علی محمد رجبی در گفت‌وگوی خبری با اشاره به افزایش حجم معاملات در بورس و استقبال مردم برای سرمایه‌گذاری در آن در روزهای اخیر اظهار کرد: معمولاً با جذاب شدن یک حوزه، مجرمان و کلاهبرداران نیز در آن حوزه فعال شده و سعی می‌کنند از فضای به وجود آمده برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنند.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا افزود: در حال حاضر، شاهد افزایش فعالیت کانالها و صفحاتی هستیم که اقدام به فروش سیگنال یا سرمایه‌گذاری در بورس می‌کنند.

وی تصریح کرد: برخی از این کانالها و صفحات سعی می‌کنند با جلب اعتماد مردم و هدایت سرمایه‌های آنها به سمت خرید برخی سهامهای خاص، در پشت‌پرده اقداماتی را انجام دهند که می‌تواند به تأثیرگذاری روی بازار بورس یا سرقت اطلاعات و کلاهبرداری منتج شود.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: هموطنان باید بدانند که ورود به بورس، قواعد خاص خود را دارد؛ این کار باید از طریق شرکتهای سرمایه‌گذاری معتبر انجام شود لذا باید به صحبتهای متخصصان بازار سرمایه توجه کنند و برابر توصیه‌های اقتصادی وارد فضای بورس شوند.

رجبی متذکر شد: صرفاً به ارائه اطلاعات بورسی توسط کانالها، نمی‌توان اطمینان حاصل پیدا کرد و باید برای این کار از مشاوران امین و متخصص در بازار سرمایه استفاده کرد.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا یادآور شد: در مجموع می‌توان گفت هیچ فعالیت رسمی در کانالهای تلگرامی و صفحات اینستاگرامی وجود ندارد که دارای مجوز از یک نهاد قانونی باشد.

انتهای پیام/

درباره ی admin

همچنین ببینید

فیلم| گرداندن تعدادی از اراذل شرق تهران

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ پیش از ظهر امروز تعدادی از اراذل و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *