خانه / اخبار / کرونا در آمریکا|افزایش ۳ برابری مرگ بی‌خانمان‌ها در سانفرانسیکو +تصاویر

کرونا در آمریکا|افزایش ۳ برابری مرگ بی‌خانمان‌ها در سانفرانسیکو +تصاویر

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ شهر “سانفرانسیسکو” آمریکا در بهار امسال شاهد افزایش مرگ و میر بین جمعیت بی‌خانمانان بوده است؛ تلفاتی که دولت آمریکا مستقیم به ویروس کرونا نسبت نمی‌دهد, اما منتقدان بیان می‌کنند که این افزایش مرگ و میر به دلیل عدم رسیدگی و درمان بی‌خانمانان است.

پایگاه خبری “گاردین” نوشت, از ۳۰ مارس تا ۲۴ می در شهر سانفرانسیسکو تعداد ۴۸ بی‌خانمان جان خود را از دست داده‌ اند؛ افزایش ۳ برابری نسبت به سال گذشته که در همین مدت ۱۴ بی‌خانمان مرده بودند.

به گفته مرکز بهداشت عمومی سانفرانسیسکو, علت مرگ این بی‌‌خانمانان در حال بررسی است و هنوز در آمار مبتلایان به ویروس کرونا ثبت نشده‌اند.

در بیانیه مرکز بهداشت عمومی سانفرانسیسکو آمده است, اقداماتی که مقامات این شهر در قبال جان و بهداشت شهروندان انجام داده‌اند, موثر بوده است اما منتقدان بیان می‌کنند این اقدامات هیچ تاثیری بر زندگی قشر ضعیفی مانند بی‌خانمانان نداشته است.

بحران کرونا در شهر سانفرانسیسکو معضل بی‌خانمانی را که همیشه در این شهر وجود داشته, افزایش داده است؛ برخی از افراد بیکار شده که بر اثر رکود اقتصادی تضعیف شده بودند, راهی جز بی‌خانمانی برای ادامه زندگی پیدا نکرده اند.

از زمان فراگیری ویروس کرونا تعداد چادرها در سطح شهر ۷۱ درصد افزایش پیدا کرده است و این تعداد در محله فقیرنشین “تندرلوین” ۲۵۸ درصد افزایش داشته است!

بر اساس اعلام مرکز بهداشت عمومی این شهر نیز بیشتر قربانیان بی‌خانمانی در محله فقیرنشین “تندرلوین” جان خود را از دست داده‌اند.

با اینکه تاکنون علت مرگ این افراد مشخص نشده است, اما وزارت بهداشت آمریکا اعلام کرد که تعداد افراد بی‌خانمان شده در آمریکا بسیار افزایش پیدا کرده است.

ویروس کرونا , قاره آمریکا ,

ویروس کرونا , قاره آمریکا ,

ویروس کرونا , قاره آمریکا ,

انتهای پیام/

درباره ی admin

همچنین ببینید

فیلم| گرداندن تعدادی از اراذل شرق تهران

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ پیش از ظهر امروز تعدادی از اراذل و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *