خانه / اخبار / یگان‌ویژه با تغییرات ویژه‌ای روبه‌رو می‌شود

یگان‌ویژه با تغییرات ویژه‌ای روبه‌رو می‌شود

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا ؛ سردار حسن کرمی در جمع کارکنان تیپ یکم حضرت امیرالمومنین علی(ع) و فرماندهان تیپهای مرکز، اظهار کرد: بر اساس افق چشم‌انداز ۱۴۰۴، یگان‌ویژه با تغییرات ویژه‌ای روبه‌رو خواهد شد، در این چشم‌انداز این واحد به عنوان یک یگان مقتدر و حرفه‌ای نام برده شده بنابراین باید بیش از پیش بر توان این پلیس در مباحث آمادگی جسمانی و تجهیزاتی افزوده شود.

فرمانده یگانهای ویژه نیروی انتظامی افزود: یگان‌ویژه با روحیه انقلابی و جهادی در تمام مواقع هوشیار و پای کار بوده، قابلیت عکس‌العمل به موقع در برابر خطرها و تهدیدات از ویژگی‌های بارز پلیس ویژه است، بنابراین باید بر اصل روحیه انقلابی و جهادی در بین کارکنان یگان‌ویژه تکیه و تقویت آن مدنظر فرماندهان باشد.

وی تصریح کرد: پلیس در جامعه از جایگاه خوبی برخوردار است، تلاش بی‌وقفه فرماندهان و کارکنان نیروی انتظامی مخصوصاً یگانهای ویژه بر این است تا به اهداف والای انقلاب و نظام رسیده تا بتوان پلیس در تراز انقلاب اسلامی را در جامعه و در بین مردم معرفی کرد، پس باید برای رسیدن به این اهداف تلاش خود را دوچندان کرده تا در رسیدن به چشم‌انداز تعیین شده موفق باشیم.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: چابکی و به روز بودن در مواقع لزوم و حساس، یکی دیگر از ویژگی‌هایی است که در افق ۱۴۰۴ برای یگانهای ویژه نیروی انتظامی در نظر گرفته شده، این مهم با برنامه‌ریزی درباره آموزشهای مدون و مدرن و انجام رزمایشات مختلف به ثمر خواهد نشست.

رئیس پلیس ویژه کشور یکی دیگر از چشم‌اندازهای مشخص شده برای یگانهای ویژه نیروی انتظامی را جامعه‌محوری بودن پلیس ویژه عنوان و تصریح کرد: تلاش می‌کنیم از ظرفیتهای مردمی به عنوان سرمایه‌های اجتماعی پلیس، تشکلها و دیگر دستگاه‌های مختلف کشور برای تقویت و توسعه این پلیس تخصصی استفاده کنیم، بحمدالله این مهم نیز در سالهای اخیر با تلاش و جدیت در قالب رویکرد اجتماعی دنبال شده است.

وی با اشاره به اینکه یگان‌ویژه، یک واحد آموزش‌محور است، خاطرنشان کرد: رویکرد فرماندهان و مدیران باید با مدیریت جهادی همراه باشد، تا در سخت‌ترین شرایط و نبود امکانات، بهترین مدیریت را داشته و با بهره‌گیری از منابع انسانی، به اهداف مورد نیاز دست یابند، محقق شدن این اهداف نیاز به آموزش دارد؛ با توجه به اینکه یگانهای ویژه، یگانی آموزش‌محور است در کنار ارتقای توان عملیاتی، آموزش مدیریت جهادی فرماندهان را مدنظر قرار داده است.

کرمی با اشاره به اهمیت آمادگی عملیاتی کارکنان، عنوان کرد: آمادگی عملیاتی، یعنی اینکه یک فرد نظامی بتواند با بهره‌گیری از آموزشهای ارائه شده، تاکتیک و فنون مختلف را کسب کرده و تجهیزات خود را بشناسد و در زمان لازم، متناسب با نوع مأموریت و وضعیت موجود از آنها بهره‌برداری کند، تحقق این رویکرد در یگانهای ویژه نیروی انتظامی با توجه به وظیفه خطیر این نیرو که مقابله با ناآرامی‌ها است، از اهمیت بالایی برخوردار است.

رئیس پلیس ویژه کشور بر آمادگی عملیاتی، علمی و بصیرتی فرماندهان و کارکنان تأکید و تصریح کرد: کارکنان باید با دشمن‌شناسی و اشراف اطلاعاتی از محیط پیرامونی خود، آمادگی هرگونه مأموریت را داشته باشند تا در صورت نیاز با اقتدار همیشگی از عهده انجام مأموریتها برآیند.

انتهای پیام/

درباره ی admin

همچنین ببینید

۲۷۱ هزار مراجعه به پزشکی قانونی به دلیل نزاع در ۵ ماه نخست سال + جدول

به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا؛ بنابر آمار ارائه شده توسط سازمان پزشکی قانونی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *