خانه / اخبار / یگان ویژه پلیس برای برخورد با اوباش وارد میدان می‌شود

یگان ویژه پلیس برای برخورد با اوباش وارد میدان می‌شود

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار حسن کرمی در جلسه‌ای که با حضور فرماندهان، معاونان و رؤسای یگانهای ویژه پلیس برگزار شد، با اشاره به رسالت نیروهای مسلح به‌ویژه نیروی انتظامی در صیانت و حفظ امنیت مردم شریف ایران اسلامی، اظهار کرد: بهای امنیت امروز خون هزاران شهیدی است که در راه خاک و ناموس این کشور ریخته شده است.

فرمانده یگانهای ویژه نیروی انتظامی با تأکید بر اینکه برای حفظ و پایداری امنیت موجود در جامعه باید توان رزمی و عملیاتی کارکنان ارتقا یابد، تصریح کرد: مقوله ارتقای آموزش و توان عملیاتی کارکنان در سطح نیروی انتظامی مخصوصاً یگانهای ویژه با توجه به وظیفه حساس تأمین امنیت جامعه، در اولویت تمام کارها است، آموزشهای نوین می‌تواند کمک شایانی در انجام مطلوب مأموریتهای پلیس داشته باشد، این مهم باید سرلوحه کاری همه فرماندهان قرار بگیرد.

وی ادامه داد: پلیس ویژه در سراسر کشور آمادگی این دارد برای ارتقای توان رزمی و عملیاتی کارکنان فرماندهی انتظامی استانها، تجربیات خود را به این عزیزان منتقل کند تا در مواقع لزوم با به‌کارگیری این آموزشها که با روشهای بِروز برنامه‌ریزی و مدون شده است، بتوانند مأموریتهای خود را به‌نحو احسن و مطلوب انجام دهند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه بعد از شیوع ویروس کرونا، با تبیین شیوه‌نامه‌های بهداشتی، آموزش کارکنان حتی برای کمترین زمان به تعویق نیفتاده است گفت: یگان ویژه، نیروی واکنش سریع و عملیاتی است، مقوله آموزش از مباحث اصلی در روند کاری این نیرو قرار دارد، در همین رابطه با برنامه‌ریزی دقیق و با رعایت تمام جوانب بهداشتی و با استفاده از سیستمهای ارتباط زنده تصویری تا به امروز توانسته‌ایم ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر از کارکنان را با تاکتیکها و روشهای مدرن و بِروز در موضوعات مختلف به‌ویژه مقابله با ناآرامی‌ها آشنا کنیم.

پلیس ویژه با اقتدار مقابل اراذل و اوباش می‌ایستد

کرمی، آمادگی کارکنان یگان ویژه را در سطح مطلوبی ارزیابی و عنوان کرد: در هر عرصه‌ای که حتی یک نفر از کارکنان یگان ویژه وارد میدان شده، توانسته است وظیفه خود را به‌نحو مطلوبی انجام دهد، این نشان از آمادگی نیروهای یگان ویژه در مباحثی مانند آمادگی جسمانی، آمادگی عملیاتی و علمی و بصیرتی دارد، این مهم باید کماکان مدنظر همه فرماندهان باشد تا ان‌شاءالله بتوانیم مأموریتهای خود را به‌نحو مطلوب به سرانجام برسانیم.

رئیس پلیس ویژه کشور درباره طرح مبارزه با اراذل و اوباش، یادآور شد: تأمین امنیت مردم یکی از وظایف اصلی نیروی انتظامی است، یگانهای ویژه در طرح مبارزه با مخلّان نظم و امنیت به‌ویژه اراذل و اوباش با هدف پیشگیری از ایجاد ناآرامی‌ها توسط همین افراد وارد میدان می‌شود.

وی امنیت مردم را خط قرمز نیروی انتظامی عنوان و تأکید کرد: پلیس جمهوری اسلامی ایران کنار رأفت اسلامی با اقتدار مقابل هر کس که بخواهد آرامش و آسایش مردم شریف ایران را برهم بزند می‌ایستد، یگانهای ویژه با آمادگی کامل کنار فرماندهی انتظامی استانها در طرح مبارزه با اراذل و اوباش با اقتدار همیشگی حضوری فعال پیدا می‌کنند.

این مقام انتظامی متذکر شد: مخلان نظم و امنیت جامعه و اراذل و اوباش بدانند که نیروی انتظامی و یگانهای ویژه با اشرافیت کامل و دقیق اطلاعاتی در مقابلشان ایستاده و نخواهند گذاشت امنیت مردم دچار مشکل شود.

انتهای پیام/+

درباره ی admin

همچنین ببینید

فیلم| لحظه بازداشت اوباش پارک دانشجو در عملیات ضربتی پلیس تهران

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ مأموران کلانتری ۱۲۹ جامی و نیروهای ضربت سرکلانتری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *