خانه / اخبار / ۱۲۹ مورد نزاع در ایستگاه‌های مترو تهران طی ۷ ماه/ بازداشت ۱۵۷ سارق

۱۲۹ مورد نزاع در ایستگاه‌های مترو تهران طی ۷ ماه/ بازداشت ۱۵۷ سارق

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سرهنگ سعید عطاءالهی صبح امروز در نشست خبری در مقر فرماندهی پلیس مترو تهران بزرگ با بیان اینکه پلیس در تمام خطوط مترو حضور فعال دارد، اظهار کرد: با شیوع کرونا سفرها با مترو و به تبع جرایم در ایستگاه‌های مترو کاهش یافت.

رئیس پلیس مترو تهران با اشاره به وجود ۲۸۰ کیلومتر خطوط ریلی مترو، گفت: در این شهر زیرزمینی جرایم مانند سطح شهر روی می‌دهد، جرایمی از جمله حمل موادمخدر، سرقتهای خرد، جیب‌بری، نزاع و درگیری در ایستگاه‌های مترو رخ می‌دهد.

وی با بیان اینکه افرادی به صورت تیمهای دو تا سه نفره در قالب دستفروش اقدام به سرقت و کلاهبرداری از مسافران می‌کنند، تصریح کرد: تاکنون چهار تا پنج تیم از این افراد بازداشت و تحویل مقام قضائی شده‌اند، این افراد با شناسایی سوژه‌ها و در قالب دستفروش، کارت عابربانک را از مسافر گرفته و بعضاً دو تا سه دستگاه پوز دارند.

این مقام انتظامی ادامه داد: این افراد با گرفتن کارت عابربانک، ابتدا عنوان می‌کنند که تراکنش موفق نبوده، سپس کارت عابربانک را به فرد دیگری داده تا کارت عابربانک را بکشد و به این صورت، با گرفتن رمز خریدار، کلاهبرداری صورت می‌گیرد.

عطاءالهی از جیب‌بری به عنوان یکی دیگر از جرائم در مترو نام برد و خاطرنشان کرد: از مهر ۹۸ تاکنون ۱۵۷ سارق و جیب‌بر در ایستگاه‌های مترو بازداشت شده‌اند.

رئیس پلیس مترو تهران با بیان اینکه نزاع و درگیری در ایستگا‌ه‌های مترو نیز مانند سطح شهر وجود دارد، متذکر شد: در بازه مذکور  (از مهر ۹۸ تاکنون)، ۱۲۹مورد نزاع و درگیری در مترو به وقوع پیوسته و ۶ نفر درباره زورگیری و جعل بازداشت شدند.

وی بیان کرد: شهروندان در صورت شکایت از ماموران پلیس مترو می‌توانند با سامانه ۱۹۷ تماس بگیرند و موضوع را اعلام کنند، قطعاً نیز موارد اعلام شده بررسی خواهد شد و در صورت احراز تخلف، برخورد لازم صورت می‌گیرد.

این مقام انتظامی عنوان کرد: از زمان شیوع کرونا در کشور، تمام مقرهای پلیس مترو روزانه در دو نوبت ضدعفونی می‌شود و تمام نیروها در خطوط مترو از دستکش و ماسک استفاده می‌کنند همچنین به مردم توصیه می‌کنیم فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

به گفته عطاءالهی، تاکنون در بین پرسنل پلیس مترو تهران بزرگ، موردی از ابتلای به کرونا وجود نداشته است.

انتهای پیام/

درباره ی admin

همچنین ببینید

عملیات بامدادی پلیس تهران برای بازداشت فروشندگان مواد مخدر + تصاویر

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سروان مهدی کیاشمشکی با اعلام خبر بازداشت سه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *