خانه / اخبار / ۵۱۳ کشته در تصادفات نوروزی امسال/ ۲۹ اسفند پرتلفات‌ترین روز

۵۱۳ کشته در تصادفات نوروزی امسال/ ۲۹ اسفند پرتلفات‌ترین روز

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ بنابر اعلام سازمان پزشکی قانونی کشور، به دنبال کاهش قابل توجه سفرها در نوروز امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و اصل در خانه ماندن برای قطع زنجیره این بیماری، شاهد کاهش ۴۰٫۶ درصدی تلفات حوادث رانندگی در کشور بودیم.

در بازه زمانی ۲۵ اسفند ۹۸ تا ۱۵ فروردین امسال، ۵۱۳ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که ۴۳۱ نفر از آنها مرد و ۸۲ نفر زن بودند.

بیشترین تلفات در تهران

بر اساس این گزارش در نوروز امسال، استان تهران با ۵۲ فوتی بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی را داشت، پس از آن استان فارس با ۴۵ و خوزستان و کرمان هر کدام با ۳۹ فوتی در رتبه‌های بعدی تلفات تصادفات قرار گرفتند.

همچنین استانهای ایلام با یک، یزد و قم هر کدام با چهار و زنجان با پنج فوتی کمترین آمار تلفات حوادث رانندگی در نوروز امسال را داشتند.

۲۹ اسفند؛ پرتلفات‌ترین روز

در ایام نوروز امسال، ۲۹ اسفند با ۴۴ فوتی و ۲۷ اسفند با ۴۳ فوتی بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی را به خود اختصاص دادند.

رانندگان بیشترین قربانیان تصادفات نوروزی

بر اساس آمارهای موجود از کل تلفات حوادث رانندگی نوروز امسال ۱۸۲ نفر راننده، ۱۶۵ نفر سرنشین، ۹۶ نفر عابرپیاده، ۵۹ نفر موتورسیلکت سوار و ۱۱ نفر نامعلوم بودند.

یادآور می‌شود آمار ارائه شده در این خبر، آمار اولیه تلفات حوادث رانندگی در نوروز امسال است و آمار نهایی و قطعی تلفات این حوادث طی یک ماه آینده و پس از نهایی شدن آمار مصدومان و درگذشتگان اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/

درباره ی admin

همچنین ببینید

سقوط مرگبار چترباز در ارتفاعات وردیج

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا؛ با اعلام خبر سقوط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *